Wydawca treści
Surowiec do wszystkiego
W erze szkła, aluminium i krzemu można by odnieść wrażenie, że drewno jest passé. Nic bardziej mylnego! Gdziekolwiek się znajdziemy, na pewno wokół nas będzie wiele przedmiotów, które nie powstałyby bez użycia drewna.
Szacuje się, że współcześnie ma ono ok. 30 tys. zastosowań: drewno i materiały drewnopochodne są wykorzystywane m.in. w budownictwie, górnictwie, energetyce, do produkcji maszyn rolniczych i przemysłowych, podłóg, mebli, płyt, papieru i opakowań, narzędzi, instrumentów muzycznych, sprzętu sportowego, zabawek czy materiałów biurowych.
Szacuje się, że współcześnie drewno ma ok. 30 tys. zastosowań
Pochodzenie, sposób pozyskania i właściwości fizyczne drewna sprawiają, że jest najbardziej naturalnym i przyjaznym materiałem, który wykorzystujemy na tak wielką skalę. Jest niezbędnym elementem modnego dziś życia w stylu „eko", w harmonii z naturą i w zdrowiu. W obliczu zmian klimatycznych ważne jest też to, że nie tylko żywe drzewa wiążą znaczne ilości dwutlenku węgla. Wielkim magazynem CO2 są również produkty z drewna.
Im bardziej rozwinięta i nowoczesna gospodarka, tym więcej drewna potrzebuje. W ciągu ostatnich dwóch dekad zużycie drewna w naszym kraju wzrosło aż dwuipółkrotnie. W 1990 r. Polak przeciętnie zużywał rocznie równowartość 0,4 m sześc. drewna okrągłego, a obecnie – ponad 1 m sześc. Można się spodziewać, że ten wskaźnik jeszcze bardziej wzrośnie – do wartości podobnych jak w innych krajach europejskich (Niemiec zużywa rocznie średnio 1,7 m sześc. drewna, Czech – prawie 1,5 m sześc., Włoch– 1,1 m sześc.).
Dowiedz się więcej o drewnie z książki „Naturalnie, drewno!" (PDF)
Polecane artykuły
Sprzedaż tusz zwierzyny
Sprzedaż tusz zwierzyny
Nadleśnictwo Zamrzenica informuje, że w miejscowości Wierzchlas i Zamrzenica uruchomiliśmy punkty sprzedaży bezpośredniej dziczyzny. W naszych punktach można kupić w atrakcyjnych cenach najzdrowsze mięso pochodzące z dzika, sarny, daniela czy jelenia. Walory zdrowotne dziczyzny wynikają przede wszystkim z diety dzikich zwierząt. Żywią się roślinami, które oferuje im natura, będące w 100 % naturalne. Mięso z dziczyzny zawiera więcej białka, tego wartościowszego, bo znacznie bogatszego w aminokwasy egzogenne (organizm sam nie potrafi ich wytworzyć). Obfituje w witaminy, zwłaszcza z grupy B i minerały – wapń, fosfor, magnez i ławo przyswajalne żelazo. Posiada niezwykłe walory smakowe doceniane przez najznamienitszych smakoszy. Można je przygotowywać na wiele sposobów, zarówno tych prostych jak i wyszukanych. Poza tym mięso z dzikich zwierząt jest wolne od wszelakich antybiotyków i sztucznych substancji chemicznych często dodawanych do pasz, którymi karmione są zwierzęta hodowlane. Nasze punkty oferują towar sprzedawany sezonowo w zależności od pór roku oraz kalendarza polowań. Oferujemy towar najwyższej jakości o cenach w znacznie niższych niżeli w lokalnych sklepach.
Oferujemy wystudzone tusze w skórze lub oskórowane z niezbędnymi badaniami weterynaryjnymi.
Wystawimy fakturę vat! Zapraszamy do kontaktu pod adresem e-mail zamrzenica@torun.lasy.gov.pl.
Telefony kontaktowe:
Punkt Zamrzenica
Tomasz Janka,
Tel. +48 666 023 348
Punkt Wierzchlas
Patryk Szulist,
Tel. +48 784 937 243
Pozdrawiamy Darz Bór
Więcej informacji:
Tel. 52 3341175, 52 3341154