Wydawca treści Wydawca treści

Kwatera Myśliwska w Zamrzenicy

Kwatera położona jest w malowniczym miejscu, bezpośrednio nad Zalewem Koronowskim (15 m). Dysponuje 5 pokojami 2 – osobowymi i 1 pokojem 1 – osobowym, wszystkie z łazienkami, w dobrym standardzie. Goście korzystać mogą z pokoju dziennego (jadalni ) z wystrojem myśliwskim oraz kuchni.

Pokoje nie są wyposażone w sprzęt TV oraz audio video. Wyżywienie we własnym zakresie. W cenie pobytu uwzględniono możliwość korzystania ze sprzętów i wyposażenia kwatery (np. kajak, rower wodny, łódź wiosłowa, bilard. Tradycyjną formę turystyki pobytowej można połączyć z organizacją polowania na terenie wyłączonych obwodów łowieckich. Kontakt: - w dni robocze w godz. 7.15 do 15.15 w biurze Nadleśnictwa Zamrzenica ( tel. 0-52 3341154), - w dni wolne od pracy bezpośrednio w kwaterze tel. komórkowy 666 023 348.

Za zgodą nadleśnictwa dopuszcza się pobyt z psem. Opłata za pobyt psa w pomieszczeniu zajmowanym przez gościa wynosi 21,60 zł/doba. Pełną odpowiedzialność za psa i ewentaulne wyrządzone szkody ponosi właściciel. 

 

Cennik

Cena za 1 osobę /dobę bez względu na wiek - bez wyżywienia (ceny brutto - z VAT)

Przy pobycie trwającym:

  • jedną dobę 90,00 zł
  • 2-3 doby 70,00 zł
  • powyżej 3 dób - 50,00 zł

Pokoje gościnne w Zamrzenicy

Trzy pokoje w układzie „studio”, w tym jeden przejściowy, kuchnia z podstawowym wyposażeniem, 2 łazienki w dobrym standardzie. W podstawowej konfiguracji 3 dwuosobowe rozkładane kanapy, z możliwością dostawienia maks. 2 tapczanów.

Pokoje zlokalizowane w odrębnej części budynku biura nadleśnictwa, położonego w malowniczym miejscu nad Zalewem Koronowskim, z niezależnym wejściem. Pokoje nie są wyposażone w dostęp do internetu, w sprzęt TV oraz audio video. Wyżywienie we własnym zakresie. W cenie pobytu uwzględniono możliwość korzystania ze sprzętów i wyposażenia kwatery (np. kajak, rower wodny, łódź wiosłowa, bilard). Kontakt: - w dni powszednie, w godz. 7.15 do 15.15 w biurze nadleśnictwa w Zamrzenicy tel. nr 0-52 3341154, - w dni wolne od pracy 666 023 348

Cennik

Cena za 1 osobę /dobę bez względu na wiek - bez wyżywienia (ceny brutto - z VAT)

Przy pobycie trwającym:

  • jedną dobę 90,00 zł
  • 2-3 doby 70,00 zł
  • powyżej 3 dób - 50,00 zł

Pokoje gościnne w budynku Nadleśnictwa Zamrzenica w Zamrzenicy


Kwatera Myśliwska Wierzchlas

Kwatera znajduje się wśród ciekawych i zróżnicowanych terenów leśnych. Pobliski rezerwat "Cisy Staropolskie" jest skupiskiem najstarszych w Polsce drzew tego gatunek. Niektóre cisy liczą sobie nawet 400 lat

Kwatera myśliwska wydzierżawiona na usługi agroturystyczne, pokoje z łazienkami, pokój wypoczynkowy, dobry standard. Kontakt bezpośrednio w kwaterze – nr tel. 052 334 90 20


Wiaty turystyczne, miejsca postoju

Leśnictwo Lubiewice


Miejsce postoju przy rezerwacie Cisów Staropolskich we Wierzchlesie


Miejsce postoju położone przy drodze dojazdowej do Leśnictwa Lubiewice od strony Bysławia

 

Leśnictwo Pieńkowo


Miejsce postoju położone przy trasie dojazdowej do leśnictwa od strony Pruszcza

 

Leśnictwo Zamrza


Miejsce postoju położonew Leśnictwie Zamrza przy trasie Minikowo - Gostycyn

 


Dwie wiaty turystyczne położone przy budynku Nadleśnictwa Zamrzenica

 


Wiata położona przy trasie ścieżki przyrodniczo - leśnej "Nad Zamrzonką"

 

Leśnictwo Lisiejamy


Wiata myśliwska położona przy budynku Leśnictwa Lisiejamy

 


Miejsce postoju położone przy trasie Klonowo - Zacisze

 

Leśnictwo Rykowisko


Miejsce postoju położone przy trasie Tuchola - Świecie

 

Leśnictwo Wandowo


Miejsce postoju położone przy trasie Zamrzenica - Piła

 

Leśnictwo Wandowo

 
Miejsce postoju położone przy obiektach zabytkowych kopalni BUKO (Piła)


Najnowsze aktualności Najnowsze aktualności

Powrót

Zabiegi ratujące lasy przed gradacją owadów

Zabiegi ratujące lasy przed gradacją owadów

Informujemy, że w okresie od 23 kwietnia do II dekady czerwca 2023 roku planowane są ratownicze zabiegi samolotowe we fragmentach drzewostanów sosnowych, w których wystąpi gradacyjnie barczatka sosnowa, brudnica mniszka i boreczniki sosnowe.

Zabiegiem zostaną objęte fragmenty drzewostanów w nadleśnictwach:

Bydgoszcz, Trzebciny, Tuchola, Solec Kujawski, Dobrzejewice, Włocławek, Różanna, Miradz, Żołędowo, Gniewkowo, Dąbrowa, Woziwoda, Zamrzenica, Cierpiszewo, Osie, Rytel, Przymuszewo, Czersk.

 

Aktualnie w ww. nadleśnictwach trwają badania i obserwacje, mające na celu ustalenie stopnia i zasięgu powierzchniowego gradacji. W przypadku stwierdzenia zagrożenia trwałości drzewostanów wykonane zostaną zabiegi przy użyciu preparatu Foray 76B, Mospilan 20SP oraz Los Ovados (doświadczenie Instytutu Badawczego Leśnictwa).

 

Preparat Foray uszkadza układ pokarmowy gąsienic (preparat tzw. żołądkowy), jego działanie opiera się na bakterii Bacillus thuringiensis. W czasie zabiegów ratowniczych zostanie zastosowana dawka 2,5 litra/ha powierzchni leśnej, na której las jest zagrożony.
Z kolei preparat Mospilan, powszechnie stosowany w rolnictwie i ogrodnictwie, ma charakter kontaktowy, czyli oddziałuje na gąsienice w wyniku ich kontaktu z preparatem, uszkadzając układ nerwowy. W przypadku przedostania się do układu pokarmowego ma oddziaływanie żołądkowe. Na każdy 1 ha zagrożonych lasów zostanie zastosowane 0,4 kg preparatu rozcieńczonego w wodzie i połączonego z substancją ułatwiającą utrzymanie cieczy na powierzchni igieł, tzw. adiuwantem.

 

Wstęp i wjazd na tereny leśne w trakcie zabiegu będzie okresowo zabroniony. Drzewostany, w których wystąpi konieczność przeprowadzenia akcji ograniczania populacji owadów będą oznakowane stosownymi tablicami. Informacje o dokładnych terminach zabiegów i lokalizacji pól zabiegowych można będzie uzyskać (m.in.na stronach internetowych) w ww. nadleśnictwach.

Równowaga w przyrodzie jest nieodzownym elementem utrzymania trwałości lasów. Niestety czasami zostaje ona zburzona przez czynnik, na który nie mamy wpływu. Z taką sytuacją mamy do czynienia np. po przejściu huraganowych wiatrów, które łamią i przewracają całe połacie drzew.

Zjawiskiem przyrodniczym, które charakteryzuje cykliczność są masowe pojawy owadów. Ich występowanie w ustabilizowanej liczebności jest elementem przyrody, jednak gwałtowne, masowe występowanie, czyli gradacja, zagraża lasom, które mogą zostać poważnie uszkodzone i osłabione, a nawet nie przeżyć.

Leśnicy spodziewali się gradacji w bieżącym roku, jednak jej przewidywana skala jest niespotykaną od wielu lat. Mamy na uwadze to, że w przyrodzie występuje wiele pożytecznych organizmów, dlatego nasze działania będą maksymalnie selektywne, czyli będą celowane w owady wyrządzające szkody. Przed jakimikolwiek działaniami z naszej strony zostały uprzedzone instytucje związane z ochroną środowiska oraz  pszczelarze. Uwzględnimy także obecność cieków i zbiorników wodnych, które zawsze omijamy z odpowiednio dużym buforem, podejmując działania.

Mamy także olbrzymią prośbę do Państwa - o wyrozumiałość dla naszych działań i wsparcie dla leśników. Przed nami potężne wyzwanie, by obronić lasy regionu.