Wydawca treści Wydawca treści

Pokoje gościnne w Zamrzenicy

Trzy pokoje w układzie „studio”, w tym jeden przejściowy, kuchnia z podstawowym wyposażeniem, 2 łazienki w dobrym standardzie. W podstawowej konfiguracji 3 dwuosobowe rozkładane kanapy, z możliwością dostawienia maks. 2 tapczanów.

Pokoje zlokalizowane w odrębnej części budynku biura nadleśnictwa, położonego w malowniczym miejscu nad Zalewem Koronowskim, z niezależnym wejściem. Pokoje nie są wyposażone w dostęp do internetu, w sprzęt TV oraz audio video. Wyżywienie we własnym zakresie. W cenie pobytu uwzględniono możliwość korzystania ze sprzętów i wyposażenia kwatery (np. kajak, rower wodny, łódź wiosłowa, bilard). Kontakt: - w dni powszednie, w godz. 7.15 do 15.15 w biurze nadleśnictwa w Zamrzenicy tel. nr 0-52 3341154, - w dni wolne od pracy 666 023 348

Cennik

Cena za 1 osobę /dobę bez względu na wiek - bez wyżywienia (ceny brutto - z VAT)

Przy pobycie trwającym:

  • jedną dobę 110,00 zł
  • 2-3 doby 90,00 zł
  • powyżej 3 dób - 70,00 zł

Pokoje gościnne w budynku Nadleśnictwa Zamrzenica w Zamrzenicy


Kwatera Myśliwska w Zamrzenicy

Kwatera położona jest w malowniczym miejscu, bezpośrednio nad Zalewem Koronowskim (15 m). Dysponuje 5 pokojami 2 – osobowymi i 1 pokojem 1 – osobowym, wszystkie z łazienkami, w dobrym standardzie. Goście korzystać mogą z pokoju dziennego (jadalni ) z wystrojem myśliwskim oraz kuchni.

Pokoje nie są wyposażone w sprzęt TV oraz audio video. Wyżywienie we własnym zakresie. W cenie pobytu uwzględniono możliwość korzystania ze sprzętów i wyposażenia kwatery (np. kajak, rower wodny, łódź wiosłowa, bilard. Tradycyjną formę turystyki pobytowej można połączyć z organizacją polowania na terenie wyłączonych obwodów łowieckich. Kontakt: - w dni robocze w godz. 7.15 do 15.15 w biurze Nadleśnictwa Zamrzenica ( tel. 0-52 3341154), - w dni wolne od pracy bezpośrednio w kwaterze tel. komórkowy 666 023 348.

Za zgodą nadleśnictwa dopuszcza się pobyt z psem. Opłata za pobyt psa w pomieszczeniu zajmowanym przez gościa wynosi 21,60 zł/doba. Pełną odpowiedzialność za psa i ewentaulne wyrządzone szkody ponosi właściciel. 

 

Cennik

Cena za 1 osobę /dobę bez względu na wiek - bez wyżywienia (ceny brutto - z VAT)

Przy pobycie trwającym:

  • jedną dobę 110,00 zł
  • 2-3 doby 90,00 zł
  • powyżej 3 dób - 70,00 zł

Kwatera Myśliwska Wierzchlas

Kwatera znajduje się wśród ciekawych i zróżnicowanych terenów leśnych. Pobliski rezerwat "Cisy Staropolskie" jest skupiskiem najstarszych w Polsce drzew tego gatunek. Niektóre cisy liczą sobie nawet 400 lat

Kwatera myśliwska wydzierżawiona na usługi agroturystyczne, pokoje z łazienkami, pokój wypoczynkowy, dobry standard. Kontakt bezpośrednio w kwaterze – nr tel. 052 334 90 20


Wiaty turystyczne, miejsca postoju

Leśnictwo Lubiewice


Miejsce postoju przy rezerwacie Cisów Staropolskich we Wierzchlesie


Miejsce postoju położone przy drodze dojazdowej do Leśnictwa Lubiewice od strony Bysławia

 

Leśnictwo Pieńkowo


Miejsce postoju położone przy trasie dojazdowej do leśnictwa od strony Pruszcza

 

Leśnictwo Zamrza


Miejsce postoju położonew Leśnictwie Zamrza przy trasie Minikowo - Gostycyn

 


Dwie wiaty turystyczne położone przy budynku Nadleśnictwa Zamrzenica

 


Wiata położona przy trasie ścieżki przyrodniczo - leśnej "Nad Zamrzonką"

 

Leśnictwo Lisiejamy


Wiata myśliwska położona przy budynku Leśnictwa Lisiejamy

 


Miejsce postoju położone przy trasie Klonowo - Zacisze

 

Leśnictwo Rykowisko


Miejsce postoju położone przy trasie Tuchola - Świecie

 

Leśnictwo Wandowo


Miejsce postoju położone przy trasie Zamrzenica - Piła

 

Leśnictwo Wandowo

 
Miejsce postoju położone przy obiektach zabytkowych kopalni BUKO (Piła)


Najnowsze aktualności Najnowsze aktualności

Powrót

O PRZYSZŁOŚCI REZERWATU

O PRZYSZŁOŚCI REZERWATU

Rezerwat Cisy Staropolskie im. Leona Wyczółkowskiego w Wierzchlesie to najstarszy rezerwat  przyrody w Polsce i jeden z najstarszych w Europie. Niepowtarzalny, wręcz mistyczny klimat tzw. świętego gaju przyciągał tysiące odwiedzających. Turystów nie była w stanie zniechęcić nawet niewyobrażalna liczba komarów, które upodobały sobie to miejsce.

Cisy szybko stały się jedną z głównych atrakcji turystycznych Borów Tucholskich. Nie tylko przez wzgląd na wyjątkowy klimat i niezwykle malownicze położenie rezerwatu w sąsiedztwie jeziora Mukrz, ale także z powodu twórczości Leona Wyczółkowskiego. To właśnie on nazywał rezerwat „świętym gajem”, a jego prace – tworzone w Wierzchlesie – podziwiano i w Polsce, i na wystawach zagranicznych. Za sprawą Wyczółkowskiego o tutejszych cisach usłyszał cały świat.

Cis pospolity (Taxus baccata), który jest głównym przedmiotem ochrony w rezerwacie, to niejedyna jego wizytówka. Są nią też kilkusetletnie sosny, niestety w większości już martwe.
Z każdym rokiem rozpad tych ogromnych drzew postępuje. Skutkiem tego jest stale rosnące zagrożenie bezpieczeństwa. To właśnie dlatego w trosce o bezpieczeństwo ludzi, w 2019 roku podjęto decyzję o zamknięciu rezerwatu dla zwiedzających.
10 lipca br. spotkaliśmy się w izbie edukacyjnej we Wierzchlesie z przedstawicielami RDOŚ w Bydgoszczy oraz RDLP w Toruniu aby przedyskutować temat przyszłości rezerwatu
i określić nasze dalsze działania w tym cennym obiekcie przyrodniczym. Wspólnie przyjęliśmy, że konieczne będzie opracowanie ekspertyz aktualnego stanu rezerwatu wraz z proponowanymi kierunkami działań ochronnych. Takie opracowania będą podstawą do aktualizacji planu ochrony rezerwatu.

W oparciu o lustrację terenową wspólnie potwierdziliśmy, że przewracające się potężne drzewa i spadające konary stanowią ogromne zagrożenie. Wyznaczona ścieżka, z której wcześniej korzystali zwiedzający jest w tej chwili niedostępna.

Ewentualne udostępnienie rezerwatu dla zwiedzających wiązałaby się podjęciem zbyt radykalnych działań (cięć), które w sposób nienaturalny zmieniłyby wyjątkowy charakter obiektu. W związku z tym ustaliliśmy, że w obecnej sytuacji prawnej w kwestii bezpieczeństwa nie można udostępniać rezerwatu do zwiedzania a jedyną rozsądną i akceptowalną alternatywą na przyszłość jest zmiana przepisów prawa w tym zakresie.