Asset Publisher
Sprzedaż sadzonek
Sprzedaż sadzonek odbywa się w Nadleśnictwie Zamrzenica w dni robocze w godzinach: 8:00-13:00, a wydawanie na Szkółce Leśnej „Lisikąt" w dni robocze, w godzinach 8:00-15:00.
Informacji w sprawie zakupu sadzonek udziela leśniczy szkółkarz Jan Gabiński tel. 600-329-480 ; [52] 334 93 93 Serdecznie zapraszamy do zakupu sadzonek.
Sprzedaż drewna
WARUNKI KUPNA-SPRZEDAŻY
- Bez adnotacji leśniczego na dokumencie sprzedaży nie wolno zabrać zakupionego drewna z lasu.
- Wywóz drewna odbywa się w dni wyznaczone.
- Nabywcę obowiązuje termin wywozu podany na dokumencie sprzedaży, (chyba, że leśniczy wyrazi na piśmie zgodę na jego przedłużenie). Po tym terminie nadleśnictwo nie ponosi odpowiedzialności za stan drewna.
- Nieodebrane w terminie drewno może być przez nadleśnictwo zabezpieczone przed szkodnikami na koszt nabywcy.
NADLEŚNICZY
NADLEŚNICTWA ZAMRZENICA
Adam Wenda
Sprzedaż detaliczna drewna odbywa się w biurze (parter pokój nr 21) Nadleśnictwa Zamrzenica od 6 do 28 dnia każdego miesiąca w dni robocze w godzinach 8.00 – 13.00.
Wykupienie drewna możliwe dopiero po upływie 3 dni od odbiórki i wykonania transferu danych z leśnictwa do nadleśnictwa.
Przed wykupieniem wskazane jest uzgodnienie terminu z właściwym terytorialnie leśniczym.
Sprzedaż drewna – aukcje internetowe.
Uczestnictwo w aukcjach internetowych możliwe jest pod warunkiem zarejestrowania się w Portalu Leśno-Drzewnym. Linki do portali aukcyjnych znajdują się poniżej:
http://drewno.zilp.lasy.gov.pl/drewno
https://www.e-drewno.pl/stock/
O szczegółowe warunki uczestnictwa należy pytać w nadleśnictwie, w którym firma dokonała rejestracji.
Sprzedaż choinek
OGŁOSZENIE
Cennik na choinki świerkowe:
• ≤ 1,5 m cena netto 32,00 zł / brutto 39,36 zł
• 1,6 – 2,5 m cena netto 39,00 / brutto 47,97 zł
• 2,6 – 3,5 m cena netto 55,00 / brutto 67,65 zł
• 3,6 – 5,0 m cena netto 79,00 / brutto 97,17 zł
• 5,0 – 10,0 m cena netto 966,00/ brutto 1188,18 zł
• > 10,0 m cena netto 2415,00/ brutto 2970,45 zł
Asset Publisher
Narada poświęcona ochronie przeciwpożarowej i zwalczaniu szkodnictwa leśnego
Narada poświęcona ochronie przeciwpożarowej i zwalczaniu szkodnictwa leśnego
28 marca 2025 r. w Hotelu Dobre z Lasu w Solcu Kujawskim odbyła się narada poświęcona zagadnieniom ochrony przeciwpożarowej i zwalczania szkodnictwa leśnego. Spotkanie zostało zorganizowane przez Dyrektora Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Toruniu i zgromadziło przedstawicieli kluczowych instytucji odpowiedzialnych za bezpieczeństwo lasów w regionie.
W naradzie uczestniczyli m.in. Wojewoda Kujawsko-Pomorski Pan Michał Sztybel, przedstawiciele Urzędu Marszałkowskiego Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Komend Wojewódzkich Państwowej Straży Pożarnej i Policji z województw Kujawsko-Pomorskiego, Pomorskiego, Warmińsko-Mazurskiego oraz Wielkopolskiego. Obecni byli także reprezentanci Centrum Szkolenia Artylerii i Uzbrojenia w Toruniu, Wojsk Obrony Terytorialnej, Państwowej Straży Łowieckiej, Wojewódzkich Związków Ochotniczych Straży Pożarnych RP, Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego, Zakładu Linii Kolejowych w Bydgoszczy PKP PLK S.A., firm lotniczych świadczących usługi dla RDLP w Toruniu oraz Państwowej Straży Rybackiej.
Kluczowe tematy narady
Podczas spotkania Wojewoda Kujawsko-Pomorski Pan Michał Sztybel przedstawił aktualne zagadnienia, dotyczące ochrony przeciwpożarowej w regionie. Pan Wojewoda podziękował także za dotychczasową współpracą służb w tym zakresie.
W dalszej części narady omówiono następujące kwestie:
-
Analiza sytuacji pożarowej oraz ochrony przeciwpożarowej w 2024 roku na terenie Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Toruniu.
-
Przebieg kontrolowanego wypalania drzewostanu w ramach przedsięwzięcia naukowo-badawczego „KONTRPOŻAR”, przeprowadzonego na terenie Ośrodka Szkolenia Poligonowego Centrum Szkolenia Artylerii i Uzbrojenia w Toruniu.
-
Zwalczanie szkodnictwa leśnego w latach 2023-2024 na obszarze RDLP w Toruniu.
-
Działalność Centrum Szkolenia Strzeleckiego Lasów Państwowych w 2024 roku oraz plany na 2025 rok.
Narada była okazją do podsumowania dotychczasowych działań, wymiany doświadczeń oraz wyznaczenia kierunków przyszłych inicjatyw mających na celu zwiększenie bezpieczeństwa lasów oraz skuteczniejszą ochronę przed zagrożeniami pożarowymi i aktami szkodnictwa. Współpraca pomiędzy różnymi instytucjami i służbami pozostaje kluczowym elementem w realizacji tych zadań.
Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Toruniu dziękuje wszystkim uczestnikom za zaangażowanie i wkład w ochronę naszych lasów.