Webcontent-Anzeige Webcontent-Anzeige

REGULAMIN KORZYSTANIA Z POKOI GOŚCINNYCH W NADLEŚNICTWIE ZAMRZENICA

REGULAMIN   KORZYSTANIA    Z   POKOI   GOŚCINNYCH

W  NADLEŚNICTWIE  ZAMRZENICA

 

Regulamin określa sposób użytkowania pokoju gościnnego oraz opłatza korzystanie z pokoju gościnnego.

  1. Doba rozpoczyna się o godzinie  13:00 w dniu przyjazdu a kończy o godzinie 11:00 dnia następnego.
  2. Należność za pobyt pobierana jest w dniu przyjazdu i wpłacana z góry w kasie Nadleśnictwa w godzinach jej otwarcia lub przelewem na konto Nadleśnictwa przed wynajmem pokoju.
  3. W przypadku wcześniejszego wyjazdu, niż w zarezerwowanym przez Państwa terminie,  z przyczyn niezależnych od nas, pobrana za pobyt należność  nie podlega zwrotowi.
  4. Ze względu na komfort Państwa oraz przyszłych Gości w obiekcie obowiązuje całkowity zakaz palenia. Palenie jest dozwolone na zewnątrz budynku.
  5. Prosimy o nie wprowadzanie na teren pokoi gościnnych i posesji żadnych zwierząt.
  6. W momencie, gdy otrzymujecie Państwo od nas klucz do pokoju, stajecie się gospodarzami tego pokoju. Prosimy o zachowanie porządku i czystości zarówno w pokoju i łazience jak i w oddanej do Państwa dyspozycji kuchni.
  7. Prosimy o zachowanie ciszy od 22:00 do 6:00 rano. Zachowanie osób przebywających  w pokojach nie powinno zakłócać spokojnego pobytu innych gości.
  8. Za wszelkie szkody i braki powstałe z winy osoby zakwaterowanej w pokojach gościnnych lub z winy osób jej towarzyszących odpowiada osoba zakwaterowana w pokoju gościnnym. Ponosi ona również odpowiedzialność materialną za powstałe szkody.
  9. Osoba zakwaterowana zobowiązana jest do przestrzegania przepisów przeciwpożarowych,  do zachowania czystości i porządku, właściwego użytkowania urządzeń sanitarnych  i kanalizacyjnych oraz  do powiadomienia sekretarza nadleśnictwa o wszystkich awariach w użytkowanym pokoju jak również  o naturalnym zużyciu znajdujących się w nich urządzeń.
  10. Zabrania się suszenia  grzybów i owoców w pokojach gościnnych.
  11. Każdorazowo  opuszczając pokój należy pamiętać o zamknięciu okien i wyłączeniu wszelkich urządzeń AGD.
  12. Osoba korzystająca z pokoju gościnnego nie może przyjmować na nocleg osób trzecich.
  13. Nadleśnictwo nie ponosi odpowiedzialności za uszkodzenie lub utratę samochodu lub innego pojazdu należącego do Gościa oraz rzeczy wartościowe bądź pieniądze, pozostawione przez Gościa w pokoju.

 

 

Numery telefonów:

- Numer alarmowy: 112

- Straż Pożarna: 998

- Policja: 997

- Pogotowie Ratunkowe: 999

      - Nadleśnictwo Zamrzenica: 52 334 11 75, 52 334 11 54

  

Asset Publisher Asset Publisher

Zurück

Podsumowanie akcji pn. „Jesień 2024” w regionie

Podsumowanie akcji pn. „Jesień 2024” w regionie

Wysyp grzybów to główny, ale nie jedyny powód, dla którego wiele osób odwiedziło las w ostatnim czasie. Niestety nie zawsze zachowanie ludzi w lesie było właściwe. W ciągu ostatnich trzech tygodni Straż Leśna na terenie nadleśnictw nadzorowanych przez toruńską dyrekcję Lasów Państwowych ujawniła 890 zdarzeń w trakcie służb terenowych.

Zdecydowana większość tych zdarzeń, bo aż 873, to przypadki nielegalnego wjazdu do lasu, w tym nielegalnych przejazdów tzw. off-road. Za bezprawne korzystanie z lasu Straż Leśna nałożyła 145 mandaty karne na łączną kwotę 15.720 zł oraz udzieliła 775 pouczeń.

Zwykle skupieni na grzybach nie zdajemy sobie sprawy z konsekwencji naszego postępowania – o skutkach niewłaściwego parkowania pojazdów silnikowych w lesie usłyszeliśmy niedawno w mediach, kiedy karetka nie mogła dojechać do kobiety, która złamała podczas grzybobrania nogę. Zaparkowane w niewłaściwym miejscu pojazdy uniemożliwiły przedostanie się pojazdu służb ratowniczych. To przykład z południa kraju, jednak taka lub podobna sytuacja może mieć miejsce wszędzie. Dlatego wybierając się do lasu samochodem należy poruszać się wyłącznie po drogach publicznych lub udostępnionych dla ruchu kołowego. Parkowanie pojazdów także powinno odbywać się według ustalonych zasad.

Problemem są także jazdy off-road w lasach, podczas których zwierzęta leśne są płoszone, w wyniku czego następuje ich gwałtowna migracja. Jest to nie tylko niekorzystne z punktu widzenia przyrodniczego, ale również ze względów bezpieczeństwa, ponieważ duże ssaki mogą niespodziewanie wtargnąć przed nadjeżdżający pojazd. Ponadto, tego typu działania powodują silne uszkodzenia runa leśnego oraz krzewów, co prowadzi w miejscach często uszkadzanych do erozji wierzchnich warstw gleby. Jazdy off-road wiążą się także z niebezpieczeństwem dla kierowców  pojazdów – w lesie nie wszędzie jest zasięg telefonii komórkowej, a wówczas wezwanie pomocy staje się niemożliwe.

Strażnicy leśni w ostatnich tygodniach ujawnili także 11 przypadków zaśmiecania lasu, 2 przypadki naruszenia przepisów ochrony przeciwpożarowej lasu oraz jeden przypadek kradzieży i zniszczenia mienia oraz jeden nielegalnego wyrębu drzewa.

W ramach akcji pn. „Jesień 2024” Straż Leśna przeprowadziła także 59 kontroli legalności pozyskania oraz zgodności przewożonego drewna z dokumentacją, a także 33 kontrole składowanego drewna. W tym zakresie nie stwierdzono nieprawidłowości.

Straż Leśna zorganizowała również zajęcia edukacyjne dla dzieci i dorosłych na temat bezpiecznego grzybobrania,  podczas których omówiono nie tylko przepisy związane z zachowaniem się w lesie, ale również wskazówki jak nie stracić orientacji w terenie. Zajęcia prowadzono wspólnie z przedstawicielem Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Golubiu-Dobrzyniu, który przekazał wiedzę na temat rozpoznawania gatunków grzybów. Łącznie w zajęciach uczestniczyło około 100 osób.

Podobne akcje Straży Leśnej będą miały miejsce również w przyszłości, by zapobiec nielegalnym zdarzeniom, ale przede wszystkim zapewnić bezpieczeństwo osobom odwiedzającym lasy regionu.