Webcontent-Anzeige Webcontent-Anzeige

REGULAMIN KORZYSTANIA Z POKOI GOŚCINNYCH W NADLEŚNICTWIE ZAMRZENICA

REGULAMIN   KORZYSTANIA    Z   POKOI   GOŚCINNYCH

W  NADLEŚNICTWIE  ZAMRZENICA

 

Regulamin określa sposób użytkowania pokoju gościnnego oraz opłatza korzystanie z pokoju gościnnego.

  1. Doba rozpoczyna się o godzinie  13:00 w dniu przyjazdu a kończy o godzinie 11:00 dnia następnego.
  2. Należność za pobyt pobierana jest w dniu przyjazdu i wpłacana z góry w kasie Nadleśnictwa w godzinach jej otwarcia lub przelewem na konto Nadleśnictwa przed wynajmem pokoju.
  3. W przypadku wcześniejszego wyjazdu, niż w zarezerwowanym przez Państwa terminie,  z przyczyn niezależnych od nas, pobrana za pobyt należność  nie podlega zwrotowi.
  4. Ze względu na komfort Państwa oraz przyszłych Gości w obiekcie obowiązuje całkowity zakaz palenia. Palenie jest dozwolone na zewnątrz budynku.
  5. Prosimy o nie wprowadzanie na teren pokoi gościnnych i posesji żadnych zwierząt.
  6. W momencie, gdy otrzymujecie Państwo od nas klucz do pokoju, stajecie się gospodarzami tego pokoju. Prosimy o zachowanie porządku i czystości zarówno w pokoju i łazience jak i w oddanej do Państwa dyspozycji kuchni.
  7. Prosimy o zachowanie ciszy od 22:00 do 6:00 rano. Zachowanie osób przebywających  w pokojach nie powinno zakłócać spokojnego pobytu innych gości.
  8. Za wszelkie szkody i braki powstałe z winy osoby zakwaterowanej w pokojach gościnnych lub z winy osób jej towarzyszących odpowiada osoba zakwaterowana w pokoju gościnnym. Ponosi ona również odpowiedzialność materialną za powstałe szkody.
  9. Osoba zakwaterowana zobowiązana jest do przestrzegania przepisów przeciwpożarowych,  do zachowania czystości i porządku, właściwego użytkowania urządzeń sanitarnych  i kanalizacyjnych oraz  do powiadomienia sekretarza nadleśnictwa o wszystkich awariach w użytkowanym pokoju jak również  o naturalnym zużyciu znajdujących się w nich urządzeń.
  10. Zabrania się suszenia  grzybów i owoców w pokojach gościnnych.
  11. Każdorazowo  opuszczając pokój należy pamiętać o zamknięciu okien i wyłączeniu wszelkich urządzeń AGD.
  12. Osoba korzystająca z pokoju gościnnego nie może przyjmować na nocleg osób trzecich.
  13. Nadleśnictwo nie ponosi odpowiedzialności za uszkodzenie lub utratę samochodu lub innego pojazdu należącego do Gościa oraz rzeczy wartościowe bądź pieniądze, pozostawione przez Gościa w pokoju.

 

 

Numery telefonów:

- Numer alarmowy: 112

- Straż Pożarna: 998

- Policja: 997

- Pogotowie Ratunkowe: 999

      - Nadleśnictwo Zamrzenica: 52 334 11 75, 52 334 11 54

  

Asset Publisher Asset Publisher

Zurück

INFORMACJA O ZABIEGU RATOWNICZYM PRZECIWO BRUDNICY MNISZCE

INFORMACJA O ZABIEGU RATOWNICZYM PRZECIWO BRUDNICY MNISZCE

Nadleśnictwo Zamrzenica informuje, że w dniach od 16.05 do 20.06.2024 r. (przez kilka wybranych dni w tym okresie) na terenach leśnych gminy Cekcyn (dokładny obszar w załączniku graficznym) będzie wykonany agrolotniczy zabieg ratowniczy przeciwko brudnicy mniszce (Lymantria monacha L.).

Na czas i obszar zabiegu Nadleśniczy Nadleśnictwa Zamrzenica wprowadza okresowy zakaz wstępu do lasu (podstawa prawna: ustawa z dnia 28 września 1991 r. o lasach, t.j. Dz. U. z 2024 r., poz. 530).

Na podstawie materiałów prognostycznych zebranych jesienią 2023 roku stwierdzono wysokie zagrożenie dla drzewostanów sosnowych ze strony brudnicy mniszki. Badania liczebności gąsienic w koronach drzew wykonane wiosną bieżącego roku potwierdziły utrzymujące się zagrożenie, co stanowiło podstawę podjęcia decyzji o wykonaniu zabiegu ratowniczego.

Zabieg zostanie wykonany przy użyciu środka ochrony roślin Foray 76B, który ma charakter biologiczny (ciecz zawiera bakterię Bacillus turingensis, która wpływa na gąsienice brudnicy mniszki). Dawka środka wynosi 2,5 litra na 1 hektar lasu. Środek jest nieszkodliwy dla pszczół.

Brudnica mniszka jest jednym z najczęściej pojawiających się i najgroźniejszych dla lasów owadów. Cechuje ją wysoka rozrodczość, która w sprzyjających warunkach prowadzi do masowego pojawu owadów (gradacji). Żerujące gąsienice uszkadzają igły drzew, w wyniku czego następuje utrata aparatu asymilacyjnego, która może doprowadzić do zamarcia drzewostanu.

Aktualna mapa terenów objętych zakazem wstępu do lasu znajduje się pod adresem: Strona główna - Zakazy (lasy.gov.pl)