Webcontent-Anzeige
REGULAMIN KORZYSTANIA Z SALI EDUKACYJNEJ WE WIERZCHLESIE
REGULAMIN KORZYSTANIA Z SALI EDUKACYJNEJ
WE WIERZCHLESIE
Sala edukacyjna jest własnością Nadleśnictwa Zamrzenica.
- Sala edukacyjna może być użytkowana przez placówki oświatowe, grupy zorganizowane lub inne podmioty za zgodą Nadleśniczego Nadleśnictwa Zamrzenica pod nadzorem pracownika Nadleśnictwa Zamrzenica.
- Z sali edukacyjnej mogą korzystać osoby, które zgłoszą do Nadleśnictwa Zamrzenica rezerwację terminu zajęć, mailem na adres zamrzenica@torun.lasy.gov.pl lub osobiście w biurze Nadleśnictwa Zamrzenica.
- Salę można użytkować w godz. 8:00-15:00 tylko w obecności pracownika Nadleśnictwa Zamrzenica w dni robocze.
- Rezerwacja sali edukacyjnej, powinna nastąpić najpóźniej na 5 dni roboczych przed planowaną datą zajęć.
- Rezygnacja z zajęć w Sali edukacyjnej powinna zostać zgłoszona pracownikowi Nadleśnictwa Zamrzenica nie później niż 2 dni przed rezerwacją.
- Pojemność sali wynosi 25 osób.
- Na terenie obiektu obowiązuje:
- przestrzeganie zasad ВНР,
- zachowanie czystości,
- przestrzeganie obowiązujących przepisów przeciwpożarowych,
- dbałość o wszystkie urządzenia i eksponaty,
- Za zniszczenia powstałe podczas korzystania z sali edukacyjnej odpowiada i ponosi odpowiedzialność (również materialną) opiekun wycieczki, rezerwujący, który jest zobowiązany do ciągłej obecności w czasie korzystania z sali.
- W zakresie spraw nienormowanych niniejszym regulaminem decyzje podejmuje pracownik Nadleśnictwa Zamrzenica w uzgodnieniu z Nadleśniczym Nadleśnictwa Zamrzenica.
Numery telefonów:
- Numer alarmowy: 112
- Straż Pożarna: 998
- Policja: 997
- Pogotowie Ratunkowe: 999
- Nadleśnictwo Zamrzenica: 52 334 11 75, 52 334 11 54
Asset Publisher
Sokół wędrowny
Sokół wędrowny
Najszybsze zwierzę świata – Sokół wędrowny. Czy zadomowi się w Borach Tucholskich?
Od zeszłego roku uczestniczymy w programie reintrodukcji sokoła wędrownego. Kolejne cztery ptaki dotarły do Nadleśnictwa Zamrzenica.
Po zaobrączkowaniu trafiły do gniazda adaptacyjnego. Jest, to specjalna zamknięta klatka, dzięki której sokoły mogą oswajać się z otoczeniem, bez obawy przed drapieżnikami. Specjalną windą wciągany jest do klatki pokarm. Po upływie ok. dziesięciu dni klata zostanie otwarta. Młode ptaki zaczną pierwsze loty, będą poznawać okolice i uczyć się samodzielnie zdobywać pożywienie. Przez kilka kolejnych tygodni będą wracały do klatki, w której nadal będą mogły znaleźć coś do zjedzenia.
Będziemy monitorować ich postępy w adaptacji i dostarczać pokarm do chwili, aż sokoły przestaną zaglądać do gniazda i zaczną sobie radzić same.
Mamy nadzieję, że znajdą swoje miejsce na terenie Borów Tucholskich.
Podgląd gniazda jest dostępny na stronie internetowej https://peregrinus.pl/pl/zamrzenica .