Lista aktualności Lista aktualności

Nadchodzą święta

W Centrum Bydgoszczy i Wrocławia stanie choinka z Nadleśnictwa Zamrzenica.

      Święta Bożego Narodzenia zbliżają się wielkimi krokami. Od kilku lat bardzo trudno nam poczuć prawdziwa magię świąt, a to za sprawą braku zimowej aury. Dlatego tak ważne jest aby świąteczne drzewko było wyjątkowe.

      O przewadze żywej choinki nad sztuczną można dyskutować godzinami, ale to ta żywa zapewni nam niezapomniane chwile w ten świąteczny czas i wypełni nasze domy zapachem lasu. To właśnie taka prawdziwa choinka stanie na Starym Rynku w Bydgoszczy i Wrocławiu. Jest nam niezmiernie miło, że przyjedzie właśnie z Nadleśnictwa Zamrzenica.

      Przez kilka ostatnich dni, wraz z przedstawicielem firmy, która dostarczy choinkę do miejsca docelowego, szukaliśmy odpowiedniego drzewa. Udało się. Wyznaczyliśmy dzień przygotowania choinki do transportu. Najtrudniejszym elementem całej operacji było prawidłowe ścięcie drzewa w taki sposób aby nie uległo uszkodzeniu. Po umieszczeniu choinki na specjalnej plandece rozpoczął się etap drugi – transport świątecznego drzewa do miejsca załadunku na samochód, który przewiezie choinkę na rynek w Bydgoszczy i Wrocławiu . Po dotarciu do drogi wywozowej świerk został załadowany na specjalną naczepę. Nie było to łatwe bo drzewa miały po oloło 17 m długości, a gałęzie wystawały poza obrys naczepy.
W weekend będzie już można podziwiać przepiękne choinki prosto z Borów Tucholskich. Już nie możemy się doczekać kiedy zobaczymy efekt końcowy. Mamy nadzieję, że świąteczne drzewa z Nadleśnictwa Zamrzenica, sprawią radość wielu mieszkańcom Bydgoszczy i Wrocławia.
 

Tekst zdjęcia Michał Wojcieszkiewicz