Lista aktualności Lista aktualności

#sprzątaMY

Śmieci nie tylko szpecą krajobraz, zniechęcają również do spacerów po lesie. Są śmiertelnym zagrożeniem dla żyjących w nim zwierząt. Rozkładając się często uwalniają chemiczne substancje, które mogą skazić powietrze, glebę i wodę, w tym wodę pitną. Sprzyjają rozwojowi niebezpiecznych bakterii i grzybów. W przypadku pożaru lasu są paliwem, które podtrzymuje ogień i ułatwia jego rozprzestrzenianie się.


Każdego roku leśnicy usuwają z lasów tyle śmieci, że wypełniłyby one ponad tysiąc wagonów kolejowych. Lasy Państwowe przeznaczają na to blisko 20 mln zł rocznie. Jeszcze większy kłopot śmieci stanowią dla właścicieli lasów prywatnych. Niestety, mimo regularnego sprzątania, kolejne tony odpadów trafiają do lasu.


Dziś wspólnie przystąpiliśmy do „Sprzątania Świata”, w ramach zainicjowanej przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudę akcji #sprzątaMY.


Wspólnie z leśniczym Panem Andrzejem Kumkowskim i uczniami ze Szkoły Podstawowej w Serocku posprzątaliśmy teren leśnictwa Brzozowo. Na koniec prac leśniczy zaprosił wszystkich  uczestników na wspólne ognisko z poczęstunkiem.


Wszystkim uczestnikom bardzo dziękujemy za wzięcie udziału.